Witraże sakralne

< Powrót

Jesteśmy pracownią witraży, która z pasją i oddaniem podchodzi do swojej pracy. Sztuka witrażownictwa od samego początku związana była z religią. Związki z jej powstaniem ma Bizancjum oraz wczesnośredniowieczna Europa. Zajmując się więc wykonawstwem tego rodzaju projektów, nie można pominąć witraży sakralnych, figuralnych i ornamentalnych – podstawy sztuki witrażownictwa.

W naszym kraju, tworzeniem witraży ornamentalnych, tradycyjnych, postaciowych, portretowych figuralnych, sakralnych, oraz różnego przeznaczenia – zarówno do drzwi, jak i okien, do kościoła, a także domu, trudnił się między innymi, znany powszechnie z nieco innych dziedzin sztuki, Stanisław Wyspiański. Ośrodkami, w których można obecnie zobaczyć najwięcej realizacji tych niezwykle barwnych projektów z minionych epok na terenie naszego kraju są, przykładowo Kraków i Toruń.

Nasza pracownia witraży kontynuuje te bogate polskie tradycje witrażownictwa. Możemy wykonać witraże na zamówienie, bądź też według Państwa projektów. Rozumiemy ich znaczenie duchowe dla osób przebywających w miejscach, gdzie są one umieszczane, dlatego staramy się zawsze podejść do tematu z odpowiednią wyrozumiałością i szacunkiem. Przez piękno naszych prac przekazujemy Państwu naszą pasję, skłaniając do zadumy i refleksji.

Wierzymy, że zechcą nam Państwo zaufać oraz powierzyć nam wykonanie witraży sakralnych, ornamentalnych, tradycyjnych, postaciowych, portretowych i figuralnych na zamówienie. Poniżej zobaczyć można galerię prac, które mieliśmy okazję stworzyć dotychczas. Konswit – witraże do każdego pomieszczenia, do kościoła, czy prywatnego domu; do drzwi, okna lub innego miejsca w Państwa otoczeniu. Zapraszamy.

Zobacz również Montaż witraży, Witraż portretowy, Witraże do drzwi